Twój koszyk jest pusty ...
1 » Szkolenia kat. C i D na symulatorze2

Kontakt

Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.

 

Cennik

Pobierz cennik HTMLPobierz cennik XLS

Szkolenia kat. C i D na symulatorze

W ramach współpracy z Polską Izbą Gospodarczą, od dnia 15.11.2011 szkolenie na symulatorze odbywa się w zakresie kat. C jak i D.
Symulator wysokiej klasy samochodu ciężarowego i autobusu typu PROGRES-B umożliwia przeprowadzanie zajęć praktycznych z jazdy w warunkach specjalnych zgodnie z §7 pkt.4 (Dz. U. Nr 53 poz. 314).

Symulator zbudowany jest na bazie rzeczywistej kabiny MANA typu PROGRES-B z pełnym jej wyposażeniem. Posiada automatyczną i manualną skrzynię zmiany biegów, kierownicę stawiającą zmienny opór.

Symulator umożliwia symulowanie jazdy samochodem ciężarowym lub autobusem. Ruchoma platforma o sześciu stopniach swobody sprawia wrażenie realnej jazdy. System nagłośnienia kabiny powoduję, że do kierowcy docierają odgłosy pracy silnika, ruchu ulicznego, hamulców czy opon toczących się po różnych nawierzchniach. Wszystko po to, aby jak najbardziej odzwierciedlić rzeczywistość i obserwować w niej zachowania i odczucia kierowcy, jakie miałby podczas normalnej jazdy.

Możliwości i zalety treningu na symulatorze:

  • jazda na różnych drogach ( gruntowe, miejskie, ekspresowe, autostrady, itd.) przy różnym natężeniu ruchu
  • przeprowadzenie treningów przy w zmiennych warunkach atmosferycznych (deszcz, śnieg, słoneczny dzień, mgła, itd.)
  • możliwość szkolenia kierowcy z wykorzystaniem różnych typów pojazdów (ciągnik siodłowy z naczepą, autobus, ciężarówka, pojazdy uprzywilejowane, cysterny, pełne, załadowanie, różne rozmieszczenie ładunku itp.)
  • symulowanie jazdy w sytuacjach nietypowych – ryzykowanych (z udziałem innych uczestników ruchu np. pieszych)
  • możliwość kształtowania nawyków kierowców, trening w jeździe ekonomicznej z analizą postępów
  • symulowanie jazdy po spożyciu alkoholu i narkotyków
  • sprawdzenie i korygowanie taktyki, przewidywania zagrożeń czy właściwej oceny sytuacji przez kierującego
  • symulowanie sytuacji niebezpiecznych z możliwością ich powtórki oraz analizy zachowania kierowcy np. awarii układu hamowania

Pełno formatowa  projekcja na wszystkie szyby umożliwia idealną widoczność odpowiadającą warunkom rzeczywistym. Wykorzystanie nowoczesnej metody generacji obrazu na szybach kabiny samochody , pozwala na odwzorowanie symulowanej sytuacji zbliżonej do rzeczywistości. Projekcja obrazu umożliwia odwzorowanie zjawisk takich jak: oślepianie przez samochody jadące z naprzeciwka, ograniczenie widoczności przez zabrudzone szyby, deszcz i śnieg (działanie wycieraczek), działanie światła na mokrych lub zaśnieżonych szybach itd. W projekcji uwzględnione są odbicia w lusterkach.


Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl